Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/albanern/public_html/news.php on line 68

Warning: DOMDocument::load(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /home/albanern/public_html/news.php on line 112

Warning: DOMDocument::load(http://kosovapress.com/?cid=1,2&part=rss&rid=1): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/albanern/public_html/news.php on line 112

Warning: DOMDocument::load(): I/O warning : failed to load external entity "http://kosovapress.com/?cid=1,2&part=rss&rid=1" in /home/albanern/public_html/news.php on line 112

Kroos mezi e pret ndeshjen me Bayernin

Kroos mezi e pret ndeshjen me BayerninMesfushori i Real Madridit dhe kombëtares gjermane, Toni Kroos, ka thënë se është duke e pritur me padurim ndeshjen e parë me ish-skuadrën e tij, Bayern Munich, në kuadër të çerekfinales në Ligën e Kampionëve, shkruan zeri.info. Gjermani është shprehur i vetëdijshëm se bavarezët janë në formë mjaft të mirë, por kjo nuk e frikëson aspak. “Nuk i frikësohem Bayern Munichut. Ne synojmë ta fitojmë Ligën e Kampionëve dhe për ta arritur këtë synim duhet të mposhtim......

Fillon pastrimi i ambientit tek liqeni i Badovcit

Fillon pastrimi i ambientit tek liqeni i BadovcitForumi rinor i Prishtinës konkretisht Dega e Pestë ka organizuar një aksion për pastrimin e ambientit tek liqeni i Badovcit. Në këtë organizim për natyrën, përveç forumit rinor morën pjesë dhe Ismet Beqiri e Arban Abrashi, njofton Klan Kosova. Aksioni po bëhet përreth liqenit të Badovcit ku po largoheshin mbeturinat. Beqiri dhe Abrashi kanë thënë se ky aksion nuk është i vetmi që merret për të mbrojtur ambientin në natyrë, njofton Klan Kosova. ...

Muri i ri si ai i vjetri

 Muri i ri si ai i vjetriNë vend të vazove të betonit serbët kanë ngritur dy mure rreth një metër të lartë dhe rreth një metër larg njëri-tjetrit, në vend të murit që është rrënuar në pjesën veriore të urës, në rrugën “Mbreti Petër I”. Pjesa në mes të këtyre dy mureve do të mbushet me dhe, si dhe do të gjelbërohet. Muri i ri nuk dallon me asgjë nga muri i mëparshëm, përveçse ka një hapësirë prej rreh 9 metrash, ku mund të kalohet në zonën e......

Berisha largohet nga Greuther Furth?

Berisha largohet nga Greuther Furth?Ky mund të jetë sezoni i fundit i Veton Berishës në Greuther Furth, shkruan sot gazeta Zëri. Mediet gjermane shkruajnë se sulmuesi kosovar mund të largohet pas pak muajsh nga klubi gjerman dhe se përfaqësuesit norvegjez i duhet ta gjejë një ekip të ri gjatë verës. Ish-futbollisti i Vikingut nuk ka bindur me cilësinë e tij në Gjermani, përkundër faktit se shënoi gol të bukur së fundmi ndaj Vfb Stuttgart. “Nuk më intereson të preokupohem shumë për të ardhmen. I kemi përpara edhe disa......

Pranvera

Pranvera...

Rooney kthehet tek Evertoni

Rooney kthehet tek EvertoniKapiteni i Manchester Unitedit, Wayne Rooney do të kthehet tek Evertoni, skuadra që e filloi karrierën, shkruan “Independent”, shkruan zeri.info. Me gjithë spekulimet për kalimit te West Ham, Rooney ka bërë të ditur se nëse bëhet fjalë për futbollin anglez, ai mund të luajë vetëm për Evertonin. Problemi i vetëm mund të jetë kërkesa e Unitedit që futbollistit t’i ofrohet paga javore prej 150 mijë funtesh, ndërkohë që në “Old Trafford” ai paguhet 230 mijë funte në......